Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií 

OK

Kategórie

LEFT Jedna zmluva,
jedna implementácia,
všetky banky

Tanzanitové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanit

... Najkrajší modrý kameň objavený za posledných 2000 rokov...

Na svete existuje jediné nálezisko – vo východoafrickej Tanzánií. Objavený bol pôvodnými  domorodými obyvateľmi. Vo svete gemológie a šperkov je relatívne novým drahokamom. No i cez jeho krátku históriu patrí medzi najcennejšie drahé kamene.  Jeho sláva nie je o nič menšia ako sláva diamantov, zafírov, rubínov... 

FARBA: 

Z rôznych strán má rôzne zafarbenie. Za najkrajšie považujeme tie Tanzanity, ktoré majú aspoň dva odtiene modrej a fialovej farby. 

Tanzanit sa vyskytuje v krásnych modrých farbách, od ultramarínovej až po zafírové odtiene, pričom sú preňho rovnako charakteristické aj fialové tóny. Vďaka pleochroickému efektu pôsobí Tanzanit dojmom, že je z každej strany inak farebný. Tanzanity väčšie ako 5ct vynikajú svojou farebnou sýtosťou, pre ktorú sú veľmi cenené. Najobľúbenejšou farbou je sýto modrá, ktorá má aj purpurový a červený odtieň s trblietavými odleskami. 

ČISTOTA:  

Tanzanit je transparentný kameň, ktorý sa často vyskytuje bez vnútorných nečistôt. To sú najcennejšie Tanzanity. Veľmi obľúbené sú aj Tanzanity s efektom mačacích očí. Ide o unikátny lom svetla na povrchu kameňa, ktorý vytvára dojem mačacích zorničiek.

VÝBRUS: 

Oproti iným drahým kameňom je Tanzanit pomerne mäkký drahokam. /cca 6,5 – 7 stupňov Mohsovej stupnice tvrdosti drahokamov/. Pri opracovávaní je nutné s ním zaobchádzať veľmi opatrne. Býva brúsený do všetkých obvyklých tvarov, od klasického briliantového výbrusu až po princess. Výber výbrusu ovplyvňuje výslednú farbu Tanzanitu. 

CENA:

Tanzanit je vzácny drahokam. Ťaží sa na jedinom mieste na svete vo veľmi ťažkej dostupnosti. Jeho zásoby sa míňajú rýchlejšie dokonca ako zásoby diamantov. Preto jeho cena je vysoká a stále rastie. Najviac u intenzívne modrých kameňov. Cenovo dostupnejšie sú fialovo – modré odtiene. 

Pozrite si ponuku produktov s týmto krásnym drahokamom: 

Prstene s tanzanitom

Prívesky s tanzanitom

Náušnice s tanzanitom

O nás 

Zaoberáme sa predajom drahých kameňov-drahokamov so špecializáciou na Tanzanit, diamantov a polodrahokamov. Venujeme sa aj ručnej výrobe luxusných a umeleckých šperkov.

Používame 14 a 18 karátové zlato resp. platinu v kombinácii s drahými kameňmi a diamantami. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Naše služby

 • Doprava zdarma od 50 eur

  Doprava zdarma platí pri platbe vopred

 • Zákaznícka podpora

  Poradíme Vám každý deň v čase
  od 10:00 - 20:00 na tel. čísle +421 948 147 641

 • Darček už pri prvej objednávke 

  10% zľavovú kartu Vám pribalíme do balíčka pri prvom nákupe