Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií 

OK

Kategórie

Tanzanitové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanit

... Najkrajší modrý kameň objavený za posledných 2000 rokov...

Na svete existuje jediné nálezisko – vo východoafrickej Tanzánií. Objavený bol pôvodnými  domorodými obyvateľmi. Vo svete gemológie a šperkov je relatívne novým drahokamom. No i cez jeho krátku históriu patrí medzi najcennejšie drahé kamene.  Jeho sláva nie je o nič menšia ako sláva diamantov, zafírov, rubínov... 

FARBA: 

Z rôznych strán má rôzne zafarbenie. Za najkrajšie považujeme tie Tanzanity, ktoré majú aspoň dva odtiene modrej a fialovej farby. 

Tanzanit sa vyskytuje v krásnych modrých farbách, od ultramarínovej až po zafírové odtiene, pričom sú preňho rovnako charakteristické aj fialové tóny. Vďaka pleochroickému efektu pôsobí Tanzanit dojmom, že je z každej strany inak farebný. Tanzanity väčšie ako 5ct vynikajú svojou farebnou sýtosťou, pre ktorú sú veľmi cenené. Najobľúbenejšou farbou je sýto modrá, ktorá má aj purpurový a červený odtieň s trblietavými odleskami. 

ČISTOTA:  

Tanzanit je transparentný kameň, ktorý sa často vyskytuje bez vnútorných nečistôt. To sú najcennejšie Tanzanity. Veľmi obľúbené sú aj Tanzanity s efektom mačacích očí. Ide o unikátny lom svetla na povrchu kameňa, ktorý vytvára dojem mačacích zorničiek.

VÝBRUS: 

Oproti iným drahým kameňom je Tanzanit pomerne mäkký drahokam. /cca 6,5 – 7 stupňov Mohsovej stupnice tvrdosti drahokamov/. Pri opracovávaní je nutné s ním zaobchádzať veľmi opatrne. Býva brúsený do všetkých obvyklých tvarov, od klasického briliantového výbrusu až po princess. Výber výbrusu ovplyvňuje výslednú farbu Tanzanitu. 

CENA:

Tanzanit je vzácny drahokam. Ťaží sa na jedinom mieste na svete vo veľmi ťažkej dostupnosti. Jeho zásoby sa míňajú rýchlejšie dokonca ako zásoby diamantov. Preto jeho cena je vysoká a stále rastie. Najviac u intenzívne modrých kameňov. Cenovo dostupnejšie sú fialovo – modré odtiene. 

Pozrite si ponuku produktov s týmto krásnym drahokamom: 

Prstene s tanzanitom

Prívesky s tanzanitom

Náušnice s tanzanitom

O nás 

Zaoberáme sa predajom drahých kameňov-drahokamov so špecializáciou na Tanzanit, diamantov a polodrahokamov. Venujeme sa aj ručnej výrobe luxusných a umeleckých šperkov.

Používame 14 a 18 karátové zlato resp. platinu v kombinácii s drahými kameňmi a diamantami. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Naše služby

 • Doprava zdarma od 50 eur

  Doprava zdarma platí pri platbe vopred

 • Zákaznícka podpora

  Poradíme Vám každý deň v čase
  od 10:00 - 20:00 na tel. čísle +421 948 147 641

 • Darček už pri prvej objednávke 

  10% zľavovú kartu Vám pribalíme do balíčka pri prvom nákupe